W jakiej sytuacji warto rozważyć psychoterapię?

Na szczęście, coraz częściej poszukiwanie pomocy u psychoterapeuty jest postrzegane jako dbanie o siebie i o swoją dobrą kondycję psychofizyczną, a nie jako powód do wstydu czy zażenowania. Istnieje bardzo wiele różnych sytuacji życiowych, kiedy taka psychoterapia w Gdynii czy też w jakimkolwiek innym mieście, będzie jak najbardziej wskazana. Najczęściej, sami czujemy w pewnym momencie, że dany problem nas przerasta i że sami możemy nie znaleźć dobrego wyjścia z zaistniałej sytuacji. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc.

Z jakimi problemami można zgłosić się do psychoterapeuty? 

Wielu pacjentów uznaje, że taka terapia okaże się dla nich ratunkiem bezpośrednio po trudnych, życiowych przejściach. Można do nich zaliczyć śmierć bliskiej osoby, rozstanie z partnerem, rozwód czy nawet sytuację konfliktową z własnym dzieckiem. Profesjonalna psychoterapia Gdynia naprawdę może zdziałać dla nas wiele dobrego. Taka empatyczna rozmowa z kimś, kto jest niejako „na zewnątrz” naszych problemów pozwala na lepsze zrozumienie własnych emocji i znalezienie najlepszego możliwego rozwiązania. Pamiętajmy też o tym, że zła kondycja psychiczna może również powodować różnego rodzaju stany psychosomatyczne, a więc objawiać się powracającym bólem głowy, przyspieszoną akcją serca, może powodować bóle brzucha i problemy żołądkowe, może wpływać na nasza jakość snu, a nawet powodować zaburzenia lękowe. Odpowiednio poprowadzona psychoterapia to tak naprawdę szansa na to, aby wyjść z depresji i poukładać swoje życie na nowo.

Psychoterapia- Gdynia to miasto z wieloma renomowanymi gabinetami

Do takiego gabinetu możemy udać także wtedy, kiedy mamy problem z kontrolowaniem różnego rodzaju nałogów. Może to być problem z hazardem, alkoholem, a nawet problem z kontrolowaniem własnej masy ciała. Psychoterapia może zostać zaproponowana danemu pacjentowi zarówno w ramach zajęć grupowych jak i indywidualnych. Istnieją również różne nurty w psychoterapii, które mocno wpływają na to, jak będą wyglądały takie spotkania i jak prowadzona będzie rozmowa. Między innymi możemy wyróżnić psychoanalizę, psychoterapię psychodynamiczną lub też poznawczo-behawioralną. A ponieważ zazwyczaj nie mamy świadomości tego, jaką technikę zastosuje terapeuta- najważniejsze to, aby wykazać się w stosunku do niego ogromną dawką zaufania i wiary w to, że faktycznie będzie on w stanie nam pomóc. W całym procesie leczenia istotna jest więc nasza dobra wola oraz motywacja do tego, aby faktycznie polepszyć swoją obecną sytuację życiową.

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *