Masaż kręgosłupa – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Jakie przynosi efekty?

Wskazaniem do masażu kręgosłupa najczęściej jest ból, który spowodowany jest zwyrodnieniowymi zmianami. To właśnie dotyczy wszelkich odcinków: lędźwiowego, piersiowego oraz szyjnego. Masaż kręgosłupa głęboki rozluźnia znacznie mięśnie napięte. Aby dawał efekty musi trwać minimum dwadzieścia minut oraz być powtarzany. Poleca się serię pięciu do dziesięciu zabiegów. Jednak istnieją przeciwwskazania. Do nich zaliczamy chorobę nowotworową, osteoporozę oraz nadciśnienie.

Masaż Łódź da nam naprawdę genialne efekty. Rozwija się w temacie tym wiele technik oraz także rodzajów masażu pleców. Wszystko zależne jest od przyczyny ich konkretnej dolegliwości. Jednak najpowszechniejszy jest klasyczny masaż. Jego techniki mają działanie lecznice na stawy kręgosłupa oraz tkanki miękkie, jak i także na całe ciało. Możemy go stosować na poszczególne odcinki kręgosłupa czy też na cały kręgosłup. Masaż Łódź to także masaż rehabilitacyjny kręgosłupa, który nie tylko rozluźnia, ale także odżywia mięśnie. Działa w sposób przeciwbólowy oraz relaksuje cały nasz organizm.

Jakie są skutki masażu kręgosłupa?

Na pewno masaż ten powoduje wiele działań pozytywnych. Gdy są masowane tkanki miękkie to zmniejszamy dolegliwości bólowe oraz także poprawiamy przemianę materii. W ten sposób udaje się dostarczyć tlen oraz odżywcze substancje. Co więcej usuwamy metabolity zbędne. Masowanie także wspomaga krążenie krwi oraz limfy. Dzięki temu jest także wpływ pozytywny na regenerację ogólną. Z kolei masaż kręgosłupa głęboki rozluźnia znacznie napięte mięśnie, a w stawach kręgosłupa powoduje poprawę ruchomości. Dotyk również działa w sposób kojący na nasz układ nerwowy. Tym samym relaksujemy ciało oraz uspokajamy się. Wydzielana jest serotonina, która nam poprawia naprawdę bardzo mocno samopoczucie. Dotyk również poprawia stan naszej skóry. Usuwa naskórek martwy, co znacznie wpływa na wygładzenie, oddychanie oraz na jędrność skóry. Masowanie mięśni brzucha poprawia funkcję narządów, które się znajdują w jamie brzusznej.

 

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *