Koncentratory tlenu i ich działanie

Koncentrator tlenu to jedno spośród dosyć powszechnie używanych w rehabilitacji narzędzi leczniczych. Jest używanie nie jedynie w szpitalach oraz pozostałych instytucjach leczniczych, jednak również na użytek domowy. W skrócie – koncentrator tlenu usprawnia oddychanie. Jest zatem dodatkowy osobom starszym czy z zaburzeniami aparatu oddechowego. Korzystają z niego natomiast również sportowcy w czasie regeneracji pomiędzy zawodami czy przygotowań do zwiększonego treningu fizycznego.

Czym jest tlenoterapia?

Tlenoterapia jest formą leczenia tlenem. Polega na podwyższeniu natężenia tlenu we wdychanym powietrzu. Gdy jeszcze powszechniej odczuwasz zadyszki, ciężko Ci złapać oddech lub masz wydłużony kaszel, powinieneś skonsultować się ze specjalistą oraz poznać przyczyny. Być może chorujesz na niewydolność oddechową (twoje ciśnienie parcjalne tlenu we krwi jest na stopniu poniżej 60 mmHg, jednak ciśnienie parcjalne dwutlenku węgla jest większe aniżeli 45 mmHg). W wypadku długotrwałej niewydolności oddechowej wykorzystuje się oczywiście tlenoterapię.

Dla kogo dedykowany jest koncentrator powietrza?

Przeważnie reguły funkcjonowania koncentratora tlenu nie są obce osobom chorym na POChP, pacjentom z niewydolnością systemu krążenia, chorym przeciwbólowym. Takie narzędzie łagodzi efekty braku tlenowego. Zapewnia choremu leczenie w warunkach mieszkaniowych bez niepotrzebnych wizyt w szpitalu. Rezultaty tlenoterapii w domu są na takim samym stopniu jak w warunkach szpitalnych, zatem ogólnoświatowym stylem jest przenoszenie kuracji do domów osób wdychających powietrze ze skupionym tlenem.

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *