Czym zajmuje się periodontolog?

Periodontologia zajmuję się profilaktyką i leczeniem poważnych schorzeń przyzębia. Jest to bardzo przydatna dziedzina, ponieważ nieleczone stany zapalne mogą doprowadzić nawet do utraty zębów. Co więcej, niemal cała dojrzała populacja skarży się na problemy z dziąsłami. Kiedy powinniśmy udać się do tego lekarza?

Periodontolog Kraków– kiedy potrzebujemy jego pomocy?

Najczęściej potrzebujemy pomocy periodontologa, kiedy dentysta nie jest w stanie poradzić sobie z naszymi dolegliwościami. Może tu chodzić o długotrwałe krwawienie z dziąseł oraz bardzo bolesne odsłonięcie szyjek zębowych. Gdy czujemy obrzęk albo wrażliwość na słodkie lub kwaśne pokarmy, również potrzebujemy, aby obejrzał nas specjalista. Parodontoza jest poważnym schorzeniem, która może prowadzić do uszkodzenia zębów. Periodontolog Kraków udzieli nam profesjonalnej porady, jeżeli podejrzewamy u siebie początkową fazę tej choroby.

Przyczyny problemów z przyzębiem

Jakie są najczęstsze przyczyny chorób przyzębia? Często jest to niedostateczna higiena jamy ustnej. Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się stanu zapalnego w jamie ustnej, musimy szczotkować zęby kilka razy dziennie przynajmniej przez 2 minuty. Nie zapominajmy o używaniu nici dentystycznej. W ten sposób na powierzchni zębów nie będzie odkładał się kamień, który sprzyja rozmnażaniu bakterii. Aby unikać problemów z dziąsłami, musimy pozbyć się wad zgryzu oraz rzucić palenie. Odpowiednia dieta bogata w witaminy z grupy B i C odgrywa ważną role w wspomaganiu leczenia.

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *